середу, 16 грудня 2020 р.

НАШІ ВОЛОНТЕРИ - ПЕРЕМОЖЦІ КОНКУРСУ «ЗОЛОТИЙ ФЛІПЧАРТ»

5 грудня ми відзначили Міжнародний день волонтера. Це свято за останні роки стало справді українським. Наші волонтери допомагали Майдану під час Революції Гідності. З початком антитерористичної операції (ООС) на Сході України, де триває шестирічна боротьба з російсько-сепаратиським ворогом, волонтери за участю земляків-наддністрянців постійно підтримують наших доблесних воїнів-захисників. Так склалося, що і в непростий час пандемії коронавірусної хвороби волонтерський рух на Заліщанщині по-новому проявив себе в допомозі людям у білих халатах. Заліщани та жителі Наддністрянщини добре пам’ятають про те, як у березні цього року, на початку пандемії коронавірусної інфекції в Україні, наші медики зіткнулися з новою небезпечною хворобою, фактично, без засобів індивідуального захисту. Тоді через соціальну мережу Facebook у Заліщицькому районі небайдужі краяни створили групу «Заліщицький громадсько-волонтерський рух проти коронавірусу (COVID-19)», до якої приєдналися майже 1000 жителів. Вони пропонували допомогу, долучившись коштами, транспортом, роботою з пошиття масок, захисних комбінезонів, виготовлення щитків, купували санітайзери, придбали дезінфікуючу рамку в лікарню, долучалися підприємці – всі небайдужі. Ось як охарактеризувала «Заліщицький громадсько-волонтерський рух проти коронавірусу (COVID-19)» волонтерка і громадська діячка, підприємець, яка безпосередньо брала участь в організаційних процесах руху, Ірина Кукурудзяк: «Наша волонтерська група почала роботу під час карантину. За закликом небайдужої землячки у Facebook ми добровільно об’єдналися, щоб спрямувати свої сили на забезпечення медперсоналу, рятувальників, комунальників засобами особистого захисту в період пандемії. Цікаво те, що не всі учасники групи були знайомими між собою до початку роботи і проживали на той час у Тернополі, Одесі, Заліщиках і навіть у В’єтнамі.
Незважаючи на карантинні умови і відстань, у команді дуже добре налагодили роботу. Кожен мав конкретні обов’язки. Насамперед, створили грошовий фонд, який формувався з добровільних пожертв небайдужих земляків. Ми детально висвітлювали весь процес надходження та використання спільних коштів та нашої роботи через соціальні мережі. Щодня зв’язувалися з медиками і дізнавалися про їхні конкретні потреби. У той час було надзвичайно важко знайти і купити будь-що в Інтернеті. Тому, коли виникла потреба у захисних комбінезонах, бахилах та масках, ми запустили процес їх пошиття у Заліщиках. Зголосилося багато помічників: одні шили, інші кроїли. Серед них були дорослі й діти. Ще одним надзвичайним досягненням для нас було виготовлення таких дефіцитних на той час захисних щитків. Майже тижнева підготовка (у т.ч. консультації з тернопільськими фахівцями) передувала початку налаштування процесу. Проєкт тривав більше двох місяців. Здається, небагато, але насправді ми зробили таку велику справу для жителів міста! Наш проєкт показав, що завдяки згуртованості, солідарності, готовності до взаємодопомоги та людяності ми подолали виклик, що постав тоді перед суспільством. Нам вдалося об’єднати людей різних політичних поглядів, професій і віку. Разом – ми сила!» Заліщанка Ірина Кукурудзяк подала заявку на участь проєкту «Заліщицький громадсько-волонтерський рух проти коронавірусу (COVID-19)» у конкурсі «Золотий фліпчарт». 27 листопада у Центрі Науки Тернополя урочисто нагородили фіналістів та переможців «Золотого фліпчарту». Його організатор – «Освітньо-аналітичний центр розвитку громад» за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Команда Центру прагнула відзначити найкращих у громадській діяльності з Рівненської, Тернопільської, Хмельницької, Львівської, Чернівецької та Івано-Франківської областей Західної України. «Громадські активісти роблять багато для своїх громад, проте це не завжди оцінюється. Наше завдання зробити так, щоб про їхню роботу знали в Україні», – наголосив керівник ГО «Освітньо-аналітичний центр розвитку громад» Максим Черкашин. Подія відбулась у рамках проекту «Центр розвитку громадської активності». Переможців конкурсу «Золотий фліпчарт» визначали у п’яти номінаціях: «Проєкт року», «Ідея року», «Активіст року», «Активістка року» та «Громадська організація року». Переможців обирали через онлайн-голосування на сайті проекту, а також їх оцінювала комісія експертів конкурсу. Переможці та фіналісти отримали нагороди від організаторів та партнерів: особливі відзнаки, магнітні дошки, квитки на фестиваль «Файне місто», гру «Тернопільська громада». Церемонія відбувалася в офлайн і онлайн форматах. Серед партнерів конкурсу «Золотий фліпчарт»: Тернопільська міськрада, фестиваль «Файне місце», телеканал «Тернопіль 1», ГО «Центр Науки Тернополя», інформаційна агенція «UaNews Media Group», цифрова агенція «Цифра».
Надзвичайно приємно, що переможцем конкурсу «Золотий фліпчарт» у номінації «Проєкт року» за результатами онлайн-голосування, в якому загалом за різних номінантів було віддано 3 489 голосів, став «Заліщицький громадсько-волонтерський рух проти коронавірусу (COVID-19)»! Адже наші волонтери разом із небайдужими краянами тоді взяли на свої плечі серйозний тягар і обов’язки, які успішно виконали на благо жителів краю, працюючи згуртовано, активно, результативно і прозоро. Це – дійсно заслужена перемога!
Оксана ДЯКІВ, редактор тгазети "Колос"

Немає коментарів:

Дописати коментар

«З ДНЕМ НЕЗАЛЕЖНОСТИ, ВЕЛИЧНА І СВЯТА, ІЗ ДНЕМ НАРОДЖЕННЯ, КОХАНА УКРАЇНО!» Святкування 30-річчя відновлення Незалежности України в Заліщиках-2021

  У 30-у річницю проголошення Акту незалежности України, 24 серпня цього року, на заліщицькому майдані вранці відбувся благодійний забіг, ...